Kāpēc kalnu lauva skatījās uz mani, kamēr es ziņoju par šo stāstu

Kāpēc kalnu lauva skatījās uz mani, kamēr es ziņoju par šo stāstu

Tu izskaties labi. Tu izskaties ļoti atslābinājies, man teica Būns Smits, kad mēs pagājušajā mēnesī sēdējām viens otram pretī pie baseina galda. Tas, uz ko viņš atbildēja manā sejā un/vai ķermeņa valodā, bija saistīts ar kalnu lauvas mazuli, kas stāvēja uz galda.

Mazulis, kurš bija apmēram sešas nedēļas vecs, dzimis nebrīvē un tagad dzīvo plkst glābšana Kalifornijā — bija, jā, neticami piemīlīgs, ar masīvām ķepām un mirdzošām zilām acīm.

kalnu lauvas mazulis Endijs Denarts

Kalnu lauvas mazulis skatās uz mani, kamēr es intervēju Būnu Smitu.Manuprāt, mana sejas izteiksme bija manas cīņas ilustrācija: es gribēju pastiept roku un samīļot to, kā arī turpināju iedomāties virsrakstus par jaukiem dzīvniekiem, kas pēkšņi sagrauj cilvēkus. Man ir kaķi, bet šis ir ļoti atšķirīgs, es teicu, skatoties uz to ar acs kaktiņu, lai pārliecinātos, ka tas neuzlec man uz galvas.

Tas ir kaut kur starp šo pievilcību un bailēm un starp antropomorfizāciju un atzīšanu, ka šie ir savvaļas dzīvnieki, kuriem nepieciešama mūsu palīdzība un cieņa.

Varbūt tas ir labs veids, kā aprakstīt misiju Lielā kaķu nedēļa , kas šovakar sāk savu septīto triku programmu programmu NatGeo Wild pulksten 21.00. ET.

Tās televīzijas šovi (skatiet grafiku zemāk) ir daļa no Nacionālās ģeogrāfijas biedrības Lielo kaķu iniciatīva , kas tika izveidota 2009. gadā un tagad finansē uz vietas izpēti un novatoriskus saglabāšanas projektus, lai aizsargātu mūsu planētas populārākos kaķu dzimtas dzīvniekus, un vada globālu sabiedrības informēšanas kampaņu, lai izgaismotu draudus, ar kuriem saskaras kaķi, kas nav mājsaimniecības kaķi: lauvas, tīģeri, jaguāri. , leopardi un gepardi.

Pagājušajā gadā tika finansēti 29 projekti 16 valstīs, Smits man teica.

Jā, atpakaļ pie kucēna, kurš bija pie pavadas, bet arī klaiņot pa galdu un skatīties visapkārt, tostarp uz manu seju. Viegli novirzīt malā, man teica Būns Smits, atsaucoties uz mazuli, nevis finansējumu. Smits ir piedalījies iepriekšējos NatGeo WILD īpašajos un dokumentālajās filmās, kā arī darbojas kā šī gada iniciatīvas pārstāvis.

Es viņam pajautāju, kā izskatās pieklājības faktors, piemēram, dzīvniekam, kurš sēž uz galda starp mums. Vai tas palīdz, pievēršot uzmanību, vai kavē, liekot cilvēkiem sajaukt mājdzīvniekus un savvaļas, apdraudētos?

Visiem patīk kaķēni — visi mīl mazos puišus. Kā ne? Paskaties uz viņu — viņš ir lielisks! Viņam ir lielas zilas acis. Jūs nevarat viņu nemīlēt, un viņš ir zinātkārs un šobrīd ir visur, sacīja Smits. Ir lieliski, ja ik pa laikam ir šāds dzīvnieku vēstnieks — tas ir no iestādes, kas to dara pareizi un ļoti rūpējas par saviem dzīvniekiem. Tā nav blakusshow; šie puiši ir balstīti uz dabas aizsardzību. Viņi nav zoodārzs. Šī ir organizācija, kuras pamatā ir saglabāšana.

Viņš piebilda: viena lieta ir to redzēt filmā, un cita lieta ir to redzēt arī klātienē. Un mēs vēlamies sniegt cilvēkiem pēc iespējas vairāk pieredzes ar to. Atkal runa ir par iesaistīšanos. Kad cilvēki iet, Oho, kalnu lauvas! Un kalnu lauvas Kalifornijā — tā ir ziņās daudz . Lai viņi redzētu kalnu lauvu, kas potenciāli ir tieši tāda pati kā jūsu pagalmā, acīmredzot cilvēki savienojas nedaudz savādāk.

Īpašie piedāvājumi un dokumentālās filmas, kas ir daļa no Big Cat Week, pat palīdz tādiem cilvēkiem kā Smits sazināties ar dzīvniekiem, ar kuriem viņš strādā katru dienu. Strādājis par biologu un pētnieku, viņš teica: es apsēžos un saku: Ak, es nekad to neesmu redzējis! Tas ir lieliski, ko mēs katru gadu piedāvājam.

Lielā kaķa nedēļas grafiks

Saskaņā ar NatGeo WILD paziņojumu presei, kas šogad tiks pārraidīts Big Cat Week ietvaros:

    Cīņa par lepnumu(pirmdiena, 20. februāris, plkst. 9/8c): Sekojiet lepnumam Botsvānā, lai atklātu lauvu ģimenes dzīves brutālo realitāti. • Vētras kaķi (pirmdiena, 20. februāris, plkst. 10/9c): Sausajā Botsvānā ūdens ir dzīvība. Skatieties neticamos stāstus par reģiona ikoniskajiem lielajiem kaķiem, piemēram, lauvām un gepardiem, kas cīnās par izdzīvošanu sausajā ainavā, pirms lietus ienes jaunu dzīvi. Jaguārs: Superkaķis(otrdiena, 21. februāris, plkst. 9/8c): Jaguāri ir Dienvidamerikas augstākais plēsējs, taču tie ir arī viens no visnepieciešamākajiem dzīvniekiem uz planētas. Sekojiet celmlaužu komandai Brazīlijā, kad viņi izseko un seko atsevišķiem savvaļas jaguāriem, lai gūtu pārsteidzošus jaunus ieskatus viņu dzīvē. Galīgie konkurenti: kat. pret suni(trešdiena, 22. februāris, pulksten 9/8c): Dienvidāfrikas savvaļā konkurence starp kaķiem un suņiem ir sīva. Pieredzi nāvējošajām cīņām, kas notiek starp lieliem kaķiem, piemēram, lauvām, gepardiem un leopardiem un šakāļiem, savvaļas suņiem un hiēnām. Kaķa dvēsele(Trešdiena, 22. februāris, plkst. 10/9c): Producenti National Geographic Explorers-in-Residence un pasaulē pazīstamie filmu veidotāji Beverlija un Dereks Džouberti, izpētiet mājas kaķu un savvaļas kaķu līdzības. Nogalināšanas karaļi(ceturtdiena, 23. februāris, pulksten 9/8c): Āfrikas Serengeti lauvas, leopardi un gepardi izmanto dažādas medību metodes, lai noķertu un nogalinātu savu upuri. Āfrikas kaķi(piektdiena, 24. februāris, pulksten 9/8c): Disneja dabas Āfrikas kaķi iemūžina savannas majestātisko karaļu mīlestību, humoru un apņēmību. Stāsta Semjuels L. Džeksons, stāstā ir piemīlīgs lauvas mazulis, bezbailīgs gepards un lepns lauvas lepnuma vadonis, kuram jāaizstāv sava ģimene no konkurējošās lauvas un viņa dēliem.